Absolute PSEB10BK Single 10-Inch Ported Subwoofer Black High Gloss Face Board
Shipping calculated at checkout.
Pickup available at 1800 E Washington Blvd
Usually ready in 24 hours
Have Questions?
B00784SUWQ
10 in stock
Brand: Absolute USA
Description
Absolute USA PSEB10BK Single 10-Inch Ported Subwoofer Enclosure with Black High Gloss Face Board
Single 10" Ported Subwoofer Enclosure w/ Black High Gloss Face Board
General Features:
  • Single 10 inch Subwoofer Ported Box Enclosure
  • Made from durable 3/4" Medium Density Fiberboard (MDF)
  • Black high gloss front face board
  • Covered in durable black carpet
  • Binding post terminals on the back of the enclosure
  • Each terminal is banana-clip ready
  • Square box enclosure universal for most vehicles
  • Front Panel is Black
  • Also available in Yellow, Blue, Pink, Red, and Silver
  • Subwoofer mounting depth: 10"